KAIP PARINKTI TINKAMĄ NUOTRAUKĄ SPAUDAI?

  • Knygoje geriausiai atrodo nuotraukos, kuriose vaikas fotografuotas iš arti. Jei vaikas yra nuotraukos kamputyje ar apačioje, o pagrindinį nuotraukos plotą užima fonas (gėlės, gatvės vaizdai ir pan.), atspausdinus nuotrauką knygoje, vaikas joje atrodys neproporcingai mažas.
  • Jei nuotraukas Jums siunčia kitas asmuo, rekomenduojame rinktis nuotrauką, gautą el. paštu (ne per MESSENGER, VIBER ar panašią programėlę). Spaudai taip pat netinka vadinamieji SCREENSHOT'ai, nes tokiu atveju mums atsiunčiate telefono ekrano atvaizdą, o ne originalų nuotraukos failą.
  • Rekomenduojame į užsakymą kelti originalaus dydžio (t.y., neapkirptą) nuotrauką. Jei vis dėlto nusprendėte nuotrauką apkirpti, po apkarpymo jos nedidinkite.
  • Spaudoje nuotraukos linkusios tamsėti, taigi atkreipkite dėmesį, ar nuotrauka dar iki spaudos nėra pernelyg tamsi. Nerekomenduojame rinktis nuotraukos, kurioje vaikas fotografuotas tamsiame fone su tamsiais drabužiais – tikėtina, kad tamsūs objektai spaudoje susilies į vieną. Atkreipkite dėmesį, ar nuotraukoje ant vaiko veido nekrenta šešėlis.
  • Vaizdas nuotraukoje neturėtų būti pasiliejęs, „išplaukęs“. Jei akivaizdžiai matote, kad Jūsų įrenginio ekrane nuotrauka yra neryški, jos kontūrai išsilieję arba vaikas fotografuotas judesyje – spauda šios problemos neišspręs, o tik dar labiau išryškins.
  • Nesirinkinte nuotraukų su filtrų pagalba uždėtais objektais: akiniais, gėlėmis, rėmeliais ir t.t. Dažniausiai tokių nuotraukų kokybė yra visiškai netinkama spaudai.
  • Jei atsirinkote kelias nuotraukas ir niekaip negalite apsispręsti, kurią iš jų spausdinti, pagalvokite, kuri iš šių nuotraukų suteiks vaikui (ne jo tėveliams) daugiausiai džiaugmo, pažadins gražų prisiminimą ar sukels malonią asociaciją – juk pagrindinis knygos herojus yra būtent jis!